July 22, 2020

21.07.2020: У Луцьку затримано терориста, який захопив автобус

У Луцьку затримано терориста, який захопив автобус
У Луцьку затримано терориста, який захопив автобус
 • У Луцьку затримано терориста, який захопив автобус.
 • Рада розблокувала підписання закону про легалізацію грального бізнесу і знизила тарифи для "зеленої" енергетики.
 • На Донбасі армія знову зазнала втрат.

В Україні

 • Прийнято закон про зниження тарифу для підприємств "зеленої” енергетики, з компенсацією різниці з бюджету. Витрати на тариф не буде включено до тарифу на постачання електроенергії металургійним підприємствам. Тарифи для сонячних станцій буде знижено на 15 %, для вітрових – на 7,5 %, без пролонгації терміну їхньої дії. Уряд зобов’язався до кінця 2021 р погасити заборгованість у розмірі 14 млрд грн перед цими підприємствами.
  Прийнято закони про захист прав на торговельні марки та про боротьбу з патентним "тролінгом", а також про реформу патентного законодавства.
  Прийнято в першому читанні законопроєкт про управління відходами, який передбачає створення інформаційної системи, спрощення видавання дозволів та подання декларацій, а також посилення контролю ліцензування діяльності зі збору та обробки небезпечних відходів.
  Прийнято новий закон про сільгоспкооперативи, який скасовує їхній розподіл на виробничі та обслуговчі, і дає змогу  їхнім членам самостійно вибирати вид діяльності.
  Відхилено постанови про скасування голосування закону про легалізацію грального бізнесу, що відкриває можливість його підписання головою парламенту та президентом.
  Також відхилено постанови, що блокують підписання закону про ринок металолому та поправок до Податкового кодексу щодо функціонування електронного кабінету платника податків.
  Відхилено законопроєкт про можливість недекларування доходів главою Офісу президента, його заступниками й помічниками.
  У першому читанні прийнято законопроєкт президентського Офісу "про інвестиційних нянь", який передбачає призначення уповноваженого від держави для супроводу проєктів з обсягом інвестицій понад $30 млн і кількістю понад 150 нових робочих місць із зарплатою робітників на 15 % вище середньої у галузі, а також їхню державну підтримку на суму до 30 % цього обсягу, яка включатиме будівництво або реконструкцію суміжної інфраструктури.
  Також у першому читанні прийнято законопроєкт про преференції для деяких українських машинобудівних підприємств, який вводить поняття локального імпортозаміщення. На думку експертів, документ порушує положення Угоди про асоціацію з ЄС, а також низку міжнародних договорів України в рамках СОТ.
  Венеціанська комісія зробила "терміновий висновок" щодо українського законопроєкту про референдум. Комісія зазначила серйозні недоробки, які можуть вплинути на результати народного волевиявлення, але визнала його значним кроком уперед порівняно з законом 2012 р.
 • Депутати від "Опозиційною платформи – За життя" та "Слуги народу" внесли подання до Конституційного суду з проханням щодо перевірки конституційності створення НАБУ.
 • Міністр юстиції оголосив про запуск із 16 серпня нового єдиного держреєстру фізичних та юридичних осіб, а також громадських організацій.
 • Податкова служба фактично знищує бізнес зі спрощеною системою оподаткування. За наявності податкового боргу та пені на суму 1020 грн на кожне перше число місяця двох кварталів поспіль, фізособи-підприємці мають перейти на загальну систему оподаткування.
 • З 21 липня українським IT-компаніям дозволено залучати на роботу висококваліфікованих фахівців із правом вільного проживання та роботи терміном до 10 років.
 • У Луцьку неодноразово судимий терорист захопив автобус із 20 заручниками, і погрожував здійснити вибухи в місті в разі невиконання його вимог. Демонструючи загрозу, він стріляв у безпілотник поліціянтів і викидав із вікна автобуса вибухові пакети. Президент Зеленський говорив із ним телефоном і виконав одну з вимог, найбільш абсурдну, записавши відео, яке було незабаром видалено з його профілю в соціальних мережах. Після цього терорист здався, не надавши опору. На думку низки експертів, черговий "теракт" дуже схожий на театральну постановку для підняття рейтингу Зеленського та міністра внутрішніх справ Авакова.
 • Мінфін оголосив про розміщення 6-місячних ОВДП у гривні на суму 4,7 млрд грн із прибутковістю 7,74 % річних та 2-річних – на 2,1 млрд грн під 10,25 % річних, а також у доларах – на $171 млн під 3,39 % річних. На торгах знову відчувався брак валюти, попри успішний продаж ОВДП, що свідчить про те, що основними їхніми покупцями були державні банки та компанії. Для згладжування стрибку курсу НБУ був змушений знову продавати валюту – за оцінками учасників торгів, регулятор продав майже $100 млн, проте це лише частково заспокоїло ринок і котирування долару зростали до кінця сесії: 27,67 ₴/$ (+0,06 грн), 31,67 ₴/€ (+0,08 грн), 3,91 ₴/10 руб (+0,05 грн). Готівковий ринок валюти швидко відреагував зростанням курсу, який уже перевищує міжбанківський, що створює передумови для подальшої розгойдування. Експерти вважають, що НБУ в липні може погіршити прогноз падіння ВВП України за підсумками року з 5 % до 6 %  з огляду на спад в II кварталі на понад 10 %.

Пандемія коронавірусу

 • МОЗ знову зафіксував збільшення кількості інфікованих коронавірусом – у вівторок позитивні тести отримали 829 осіб, померло – 16, водночас уже майже тиждень зростає кількість осіб, що видужали. У світі впродовж доби – 239 тис. нових інфікованих, смертність зросла до 5,6 тис. осіб. Наразі протягом тижня заражаються майже 1,5 млн людей, проти 0,5 млн у червні.

Війна

 • На Донбасі тривають активні бойові дії із застосуванням мінометів та бойових машин піхоти на приморській ділянці фронту – у Лебединському, Водяному, Гнутовому, Павлополі, та в районі траси Р-66 на півночі Луганської обл. – у Новотошківському, Золотому, Кримському. Вночі з мінометів було обстріляно оборонців Майорську в околицях Горлівки, перестрілки сталися в Мар’їнці на околиці Донецька. Унаслідок обстрілів армія знову зазнала втрат – один боєць загинув, ще одного поранено. Помер військовослужбовець, який дістав важких поранень в понеділок. Окупанти передали українським військам тіло військового медика, убитого під час спроби евакуації поранених під Зайцеве, зі слідами знущань.

Тренди

 • Прем’єр-міністр Шмигаль заявив, що програма надання кредитів підприємцям під 5–7–9 % і є "кредитними канікулами". За його словами, уже подано заявки на отримання кредитів на суму понад 8 млрд грн. Шмигаль стверджує, що уряд за допомогою "канікул" – рефінансування кредитів під 0 % на загальну суму 30 млрд грн – дав можливість малому та середньому бізнесу "відпочити" від наслідків карантину. 

No comments:

Post a Comment