May 23, 2016

16-22 Maggio 2016 Ucraina: I temi principali della Settimana

I temi principali della Settimana 16-22 Maggio 2016 dalla "Digest & Analytics Ucraina"

Il governo di Groisman ha piani ambiziosi – Decommunizazione dei nomi  di insediamenti – Scandalo Panama Papers scoppiata con nuova forza – È fallita, un'altra grande banca – Governo è preoccupato per lo stato delle strade – Il FMI è pronto a fornire la nuova tranche – L’impianto portuale di Odessa si è posto in vendita – Minsk parla di niente – Spinoso il percorso per il "regime senza visti"

16–22 травня 2016 Україна: Головні події і теми тижня

Головні теми тижня 1622 травня 2016 від "Digests & Analytics Ukraine"

Уряд Гройсмана будує амбітні плани – Декомунізація назв населених пунктів – Скандал Panama Papers спалахнув із новою силою – Збанкрутив ще один великий банк – Уряд стурбований станом доріг – МВФ готовий надати черговий транш – Одеський припортовий завод виставлено на продаж – Мінські переговори ні про що – Тернистий шлях до "безвізового режиму"

Наполеонівські плани уряду Гройсмана

Прем'єр-міністр Гройсман представив "оперативний план реформ" на поточний рік. Він анонсував зниження дефіциту держбюджету наступного року до 3 % і зростання промислового виробництва на 4 % (поточного року за прогнозом він не перевищить 2%).
Плануються реформи управління державними фінансами, пенсійної системи; запровадження адресної підтримки, автоматизація оформлення та надання субсидій. Крім того, він оголосив про плани підвищення середньої заробітної плати й намір перевести в Інтернет оформлення 20 послуг, що надаються державою.
Уряд має намір прискорити приватизацію, оскільки, на думку радників Бальцеровича та Міклоша, управління державними підприємствами повністю корумповано.
Оголошено про плани досягнення енергонезалежності в середньостроковій перспективі, для чого Кабмін має намір сприяти підвищенню видобутку українського газу та стимулювати енергоефективність. Крім того, Гройсман має намір провести реформу податкової системи, скоротити кількість співробітників фіскальної служби та спростити адміністрування податків. Він планує також навести порядок на митниці та провести її переоснащення.
Остаточний варіант програми має бути представлений до кінця травня. Спостерігачі зазначають, що ця програма повинна була представлена ​​при затвердженні складу уряду в квітні 2014 року. Депутати проголосували за порожні декларації, не бачачи реальних планів дій Кабміну, одним з яких стало різке підвищення цін на газ для населення.

Парламент декомунізовав назви населених пунктів

Верховна Рада перейменувала 287 населених пунктів і районів у межах закону про декомунізацію. Дніпропетровськ дістав нове ім'я – Дніпро, Дніпродзержинськ – Кам'янське, Комсомольське – Горішні Плавні, Кузнецовськ – Вараш, а Цюрупинськ – Олешки. Депутати Опозиційного блоку Вілкул і Колесніков зареєстрували постанову про скасування перейменування Дніпропетровська. Мер Філатов заявив, що перейменування міста потребує мінімальних витрат, а населення сприйме його без проблем, адже у просторіччі нинішня назва є загальноприйнятною. Тижнем раніше парламент перейменував населені пункти в окупованому Донбасі та Криму, причому на півострові зміни мають набути чинності після його повернення під юрисдикцію України.

МВФ дав надію уряду України

Місія МВФ завершила роботу в Україні. За підсумками переговорів місія повідомила, що Україна досягла істотного прогресу у відновленні економічної стабільності. Чиновники фонду заявили, що рішення про подовження програми розширеного кредитування буде прийнято в липні в рамках уточненого меморандуму про співпрацю. Експерти МВФ позитивно сприйняли підвищення урядом роздрібних цін на газ до "ринкового" рівня, однак вважають негативним фактором "дірку" у бюджеті через багатомільярдний дефіцит Пенсійного фонду, незважаючи на мізерний розмір самих пенсій. Подальші плани уряду у цьому напрямку передбачити нескладно. Воно зробить спробу збільшити пенсійний вік та обставити пенсійні виплати додатковими умовами, хоча під тиском суспільства, імовірно, оподаткування пенсій буде скасовано.
Україні потрібно продемонструвати фінансову та фіскальну стабільність і послідовну боротьбу з корупцією, а також прогрес в економічних результатах державних підприємств.
Уряд і НБУ демонструють міжнародним кредиторам стабільність курсу напередодні можливого отримання траншу кредиту МВФ.
Заступник глави НБУ Сологуб вважає, що Україна може отримати до кінця року три транші МВФ. Міністр фінансів Данилюк і перший віце-прем'єр Кубів заявляють, що уряд розраховує отримати черговий, третій, транш у липні, відразу ж після засідання ради директорів Фонду.
Отримання грошей пов'язано з виконанням умов, які вимагають прийняття низки законодавчих актів. З урахуванням наявності парламентської більшості тільки на папері, прийняти їх буде непросто. Влада змогла продемонструвати єдність тільки при призначенні генерального прокурора, інші закони приймаються із великими труднощами або зовсім провалюються депутатами. Очевидно, що для прийняття низки законів президент готовий піти на компроміси, проте незрозуміло, наскільки вони будуть істотні та які преференції отримають олігархи, чиї фракції він має намір залучити до голосування.

Скандал c офшорними компаніями президента й чиновників набирає обертів

Журналісти Слідство.info опублікували документи з архіву панамської компанії-реєстратора Mossack Fonseka, відповідно до яких інвестиційний фонд, що належить президенту Порошенку, вивів з України у березні 2016 року у вигляді інвестицій для придбання акцій кіпрської офшорної компанії майже €4 млн. Юристи Порошенка ...
   Повна версія дайджесту доступна тільки за підпискою.

   Після здійснення платежу обов'язково надішліть свою адресу електронної пошти і реквізити платника на наш e-mail digests.ua (at) gmail.com для оформлення підписки

16–22 мая 2016 Украина: Главные события и темы недели

Главные темы недели 1622 мая 2016 от “Digests & Analytics Ukraine”

Правительство Гройсмана строит амбициозные планы – Декоммунизация названий населенных пунктов – Скандал Panama Papers вспыхнул с новой силой – Обанкротился еще один крупный банк – Правительство озаботилось состоянием дорог – МВФ готов предоставить очередной транш – Одесский припортовый завод выставлен на продажу – Минские переговоры ни о чем – Тернистый путь к “безвизовому режиму”

22.05.2016: Обстріл Авдіївки кваліфіковано як теракт

Обстріл Авдіївки кваліфіковано як теракт

Головні події і теми дня 22.05.2016 від Digests & Analytics Ukraine

Теми ЗМІ та соцмереж

 • Обстріл Авдіївки кваліфіковано як теракт.
 • Збірна України з футболу виїхала на Євро-2016.
 • В Україні відзначили 150-річчя перепоховання Шевченка.

22.05.2016: Обстрел Авдеевки квалифицирован как теракт

Обстрел Авдеевки квалифицирован как теракт
Обстрел Авдеевки квалифицирован как теракт

Главные события и темы дня 22.05.2016 от Digests & Analytics Ukraine

Темы СМИ и соцсетей

 • Обстрел Авдеевки квалифицирован как теракт.
 • Сборная Украины по футболу выехала на Евро-2016.
 • В Украине отметили 150-летие перезахоронения Шевченко.