October 13, 2017

12.10.2017: ПАРЄ прийняла негативну резолюцію щодо українського закону про освіту

ПАРЄ прийняла негативну резолюцію щодо українського закону про освіту
ПАРЄ прийняла негативну резолюцію щодо українського закону про освіту

Головні події і теми доби 12.10.2017 від Digests & Analytics Ukraine

Теми ЗМІ та соцмереж

 • ПАРЄ прийняла негативну резолюцію щодо українського закону про освіту.
 • Чиновників Мінообони, яких підозрюють у розкрадання держкоштів, відправлено під домашній арешт.

В Україні

 • Під поручительство депутатів і чиновників суд відпустив під домашній арешт двох чиновників Міністерства оборони, що затримані НАБУ у справі про розкрадання державних коштів при закупівлі пального для Збройних сил, відмовивши Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі в арешті із правом внесення застави. Один із затриманих, заступник міністра Павловський, назвав справу проти нього атакою на армію, а міністр Полторак заявив, що проти Павловського у Росії відкрито дві кримінальні справи за участь у бойових діях на Донбасі.
 • СБУ попередила про можливу масовану кібератаку на великі державні та приватні компанії.
 • Міністр соціальної політики Рева заявив, що в новому законі про пенсійне забезпечення не прописано процедуру виплати пенсій на окупованій території Донбасу, тому нарахування пенсій пенсіонерам, що там проживають, не проводитимуться.
 • Нафтогаз закупив за 9 місяців поточного року 17,3 млрд м3 газу, що на 3,1 млрд більше, ніж минулого року.
 • Нацбанк опублікував дані власного опитування представників бізнесу щодо прогнозу курсу гривні та інфляції наступного року. Згідно із результатами опитування, інфляційні очікування бізнесу знижуються: середньорічний курс гривні не перевищить 28,46 грн/$, а ціни не виростуть більш ніж на 10 %. При цьому більше 17 % респондентів очікують падіння гривні нижче 30 грн/$.
 • Керівництво Мінфіну, Нацбанку та Мінекономіки візьме участь у переговорах із чиновниками МВФ і Світового банку у Вашингтоні
 • Рівновага двох попередніх днів на валютному ринку виявилася хиткою - попит на валюту помітно перевищив пропозицію, що спричинило здешевлення гривні на 10 коп. щодо долара: 26,63 ₴/$ (+0,10 грн), 31,58 ₴/€ (+0,19 грн), 4,62 грн/10₽ (+0,04). У передсвятковий день очікується невеликий обсяг торгів із можливим незначним зміцненням гривні.

Війна

 • Обстановка на Донбасі не змінюється. Бойовики обстрілюють позиції українських військ зі стрілецької зброї, БМП і мінометів. Гарячими точками залишаються промзона Авдіївки, Світлодарський виступ і ділянка лінії фронту поблизу Маріуполя. Унаслідок обстрілів дістав поранень військовослужбовець.

Україна та світ


 • Представник України в Раді Європи Кулеба повідомив, що за підсумками спільного засідання комітету ПАРЄ та Комітету міністрів країн - учасниць Ради Європи, робочу групу з опрацювання механізму повернення Росії до організації не створено, більшість учасників зустрічі висловилися проти такого рішення.
  Услід за рішенням про повернення Росії спочатку профільний комітет, а потім і сесія ПАРЄ ухвалили також резолюцію щодо українського закону про освіту. У ній констатовано, що закон варто було приймати після консультацій із представниками нацменшин. Остаточні дебати щодо закону очікуються після рішення Венеціанської комісії у грудні, проте вже очевидно, що резолюція надала Угорщині, Румунії і Молдові додаткові важелі тиску на Україну.
 • МЗС Росії підтримало продовження контактів спецпредставника Держдепартаменту США Волкера із помічником президента РФ Сурковим для обговорення реалізації мінських домовленостей і врегулювання на Донбасі.

12.10.2017: ПАСЕ приняла негативную резолюцию по украинскому закону об образовании

ПАСЕ приняла негативную резолюцию по украинскому закону об образовании
ПАСЕ приняла негативную резолюцию по украинскому закону об образовании

Главные события и темы суток 12.10.2017 от Digests & Analytics Ukraine

Темы СМИ и соцсетей

 • ПАСЕ приняла негативную резолюцию по украинскому закону об образовании.
 • Чиновники Минообоны, подозреваемые в хищения госсредств, отправлены под домашний арест.