June 18, 2014

=== Українською ===

Хроніка подій дня 18.06.14 від ІА "Дайджести і Аналітика"


В Україні

 • Порошенко прийняв відставку в.о. Голови Нацбанку Кубіва і вніс на розгляд Верховної Ради кандидатуру колишнього інвестбанкіра Гонтаревої.
Президенту на посаді глави НБУ потрібна людина, що не несе відповідальність за девальвацію 2014 року, і який задасть нові тренди фінансової політики. Валерія Гонтарєва з 2007 року обіймає посаду голови ради директорів групи “Інвестиційний Капітал Україна (ICU)”.
 • Курс НБУ встановлений на рівні 11.83 грн/$ (-7 коп).
Протягом дня долар котирувався в діапазоні 11.83-12.02 грн/$.
 • Фракція "Батьківщина" підтримує ідею розпуску Верховної Ради.
Народний депутат Іван Кириленко зазначив, що нинішнім парламентом приймаються лише другорядні рішення, а принципові не приймаються взагалі. Також, за його словами, необхідно внести зміни до закону про вибори народних депутатів і провести вибори за пропорційною системою. Водночас Порошенко під час виступу у Національному університеті оборони заявив, що очікує від парламенту рішення про саморозпуск.

Хроника событий дня 18.06.14 от ИА “Дайджесты и Аналитика”


В Украине

 • Порошенко принял отставку и.о. Главы Нацбанка Кубива и внес на рассмотрение Верховной Рады кандидатуру бывшего инвестбанкира Гонтаревой.
Президенту на посту главы НБУ нужен человек, не несущий ответственность за девальвацию 2014 года, который задаст новые тренды финансовой политики. Валерия Гонтарева с 2007 года занимает должность председателя совета директоров группы Инвестиционный Капитал Украина (ICU).
 • Курс НБУ уставновлен на уровне 11.83 грн/$ (снижен на 7 коп).
В течение дня доллар котировался в диапазоне 11.83-12.02 грн/$.
 • Фракция “Батькивщина” поддерживает идею роспуска Верховной Рады.
Народный депутат Иван Кириленко отметил, что нынешним парламентом принимаются лишь второстепенные решения, а принципиальные не принимаются вообще. Также, по его словам, необходимо внести изменения в закон о выборах народных депутатов и провести выборы по пропорциональной системе. В то же время Порошенко во время выступления в Национальном университете обороны заявил, что ожидает от парламента решения о самороспуске.

Дайджест событий дня 16.06.14 от ИА “Дайджесты и Аналитика”В Украине

 • Порошенко в телефонном разговоре с Путиным обсудил вопрос о прекращении огня.

Лидеры двух стран провели телефонный разговор, обсудив актуальные проблемы в двухсторонних отношениях между Украиной и Россией и пути их решения. Был затронут вопрос расследования гибели двух российских журналистов, которые ранее незаконно проникли на территорию Украины и работали в тесном контакте с террористами из ЛНР.
 • Официальный курс НБУ  доллара США - 11.76 грн/$.

По сравнению с пятницей курс гривны понижен на 1 коп. Доллар котировался на межбанке  диапазоне 11.80-12.0 грн/$.
 • Украина рассчитывает на помощь США и ЕС в вопросе укрепления государственной границы.

Об этом в телефонном разговоре с канцлером ФРГ Меркель заявил Порошенко. Он, также, обсудил план реализации мирных инициатив на востоке Украины и подготовку к подписанию экономической части соглашения об ассоциации, запланированному на 27 июня.
=== Українською ===

Дайджест подій дня 16.06.14 від ІА "Дайджести і Аналітика"В Україні

 • Порошенко в телефонній розмові з Путіним обговорив питання про припинення вогню.

Лідери двох країн провели телефонну розмову, обговоривши актуальні проблеми у двосторонніх відносинах між Україною і Росією та шляхи їх вирішення. Було порушене питання розслідування загибелі двох російських журналістів, які раніше незаконно проникли на територію України і працювали в тісному контакті з терористами з ЛНР.
 • Офіційний курс НБУ долара США - 11.76 грн/$.

У порівнянні з п'ятницею курс гривні знижений на 1 коп. Долар котирувався на міжбанку у діапазоні 11.80-12.0 грн/$.
 • Україна розраховує на допомогу США та ЄС у питанні зміцнення державного кордону.

Про це в телефонній розмові з канцлером ФРН Меркель заявив Порошенко. Він, також, обговорив план реалізації мирних ініціатив на сході України і підготовку до підписання економічної частини угоди про асоціацію, запланованого на 27 червня.