January 02, 2018

01.01.2018: Під Києвом знайдено вбиту правозахисницю

Під Києвом знайдено вбиту правозахисницю
Під Києвом знайдено вбиту правозахисницю

Головні події і теми доби 01.01.2018 від Digests & Analytics Ukraine

Теми ЗМІ та соцмереж

  • Під Києвом знайдено вбиту правозахисницю.
  • У кількох містах України відбулися факельні ходи націоналістів на честь дня народження Бандери.

В Україні

  • Під Києвом, у Вишгороді, знайдено ​​вбиту правозахисницю Ноздровську, яка домоглася тюремного терміну для вбивці своєї сестри, родича місцевого судді. Їй регулярно надходили погрози від родичів і спільників засудженого, однак поліція нічого не робила. Після виявлення тіла Ноздровської помічник міністра внутрішніх справ Ківа заявив, що її смерть могла бути самогубством. Поліція допитала колишнього нареченого Ноздровської, підозру йому не пред'явлено. Більшість експертів упевнені, що це вбивство скоєно спільниками засудженого у змові зі співробітниками правоохоронних органів, оскільки виявлено, що частина листування і повідомлень Ноздровської у ​​соцмережах стерто вже після смерті, тобто хтось мав доступ до її комп'ютера й телефону. Глава "Руху нових сил" Саакашвілі назвав убивство наслідком влади злочинної системи та закликав активістів вийти на акцію перед управлінням МВС у Київській області із вимогами знайти та покарати вбивць.
  • У Києві та ще в кількох містах, включаючи Авдіївку, Слов'янськ, Житомир, Одесу, Дніпро Кривий Ріг і Харків, відбулися факельні ходи на честь дня народження Степана Бандери, в яких взяли участь кілька тисяч націоналістів – представників партій "Свобода", "Національний корпус" і "Правий сектор". За даними поліції, суттєвих порушень під час акцій не зафіксовано.

Війна

  • Згідно з офіційними даними штабу антитерористичної операції, втрат серед військовослужбовців за попередню добу немає, незважаючи на обстріли окупаційними військами із застосуванням мінометів, гранатометів і стрілецької зброї на приморській ділянці фронту, а також на Світлодарському виступі та в районі траси Донецьк–Горлівка.

Україна й світ


  • Польща має намір розмістити на своїй території новий командний центр НАТО для координації дій військ в Європі. Ще одним місцем для розміщення центру може стати Німеччина.
  • Президент Конгресу українців Канади Грод заявив про повну підтримку України у боротьбі проти російської агресії. Він стверджує, що Канада не збирається скасовувати санкції проти РФ, більш того, ідеться про їх посилення.
  • Видання The Washington Post вважає, що надання летальних озброєнь Україні не зупинить російську агресію, однак змусить Путіна взяти паузу. На думку журналістів, час для оголошення рішення президента Трампа було вибрано ідеально – перед президентськими виборами у Росії, оскільки Путін мав намір посилити свою підтримку серед виборців ескалацією військових дій на Донбасі.

01.01.2018: Под Киевом обнаружена убитой правозащитница

Под Киевом обнаружена убитой правозащитница
Под Киевом обнаружена убитой правозащитница

Главные события и темы суток 01.01.2018 от Digests & Analytics Ukraine

Темы СМИ и соцсетей

  • Под Киевом обнаружена убитой правозащитница.
  • В нескольких городах Украины состоялись факельные шествия националистов в честь дня рождения Бандеры.