February 03, 2020

02.02.2020: Бюджет січня недовиконано на чверть

Бюджет січня недовиконано на чверть
Бюджет січня недовиконано на чверть

 • Бюджет січня недовиконано на чверть.
 • Епідемія коронавірусу стрімко поширюється світом.
 • Зеленський зажадає від Ірану збільшити компенсацію родичам жертв катастрофи.

В Україні

 • За оперативними даними Держказначейства, доходи бюджету за січень склали 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн менше, ніж заплановано. За твердженням чиновників, причиною стало суттєве погіршення макроекономічних показників проти прогнозу уряду, затвердженого в жовтні 2019 року – нижчий курс долара, менший обсяг імпорту енергоносіїв через теплу зиму й низькі ціни на газ.

Війна

 • Минулої доби внаслідок обстрілів на Донбасі отримали поранення й бойові травми 3 українських військовослужбовців. Окупанти знову обстріляли українські війська з мінометів у Кримському й Новотошківському в районі траси Р-66 у Луганській обл., а також у Луганському – на узбережжі Світлодарського водосховища. Перестрілки сталися в Лебединському – на приморській ділянці фронту, у Пісках на околиці Донецька, у Луганському й у Кримському, де окупанти атакували за підтримки гармат БМП. Місія ОБСЄ повідомила про перешкоджання роботі її спостерігачів у районі Донецька і глушіння сигналу безпілотників на ділянках розведення військ у Петровському і Станиці Луганській.

Україна та світ

 • Епідемія коронавірусу набирає обертів. Про масштаби небезпеки свідчить те, що влада Китаю закрила ще одне 9-мільйонне місто Веньчжоу, розташоване на відстані 800 км від місця спалаху. США, Австралія, Нова Зеландія та Ізраїль ввели заборону на в’їзд іноземцям, що недавно відвідували Китай. Росія припиняє з Китаєм залізничне сполучення. Більшість авіакомпаній світу скасували рейси до міст материкового Китаю. Вірус виявлено у 20 громадян Франції, евакуйованих із Китаю. Зростає кількість випадків зараження у В’єтнамі і США. Кількість загиблих від вірусу на вечір 2 лютого сягнула 361 осіб, Офіційно підтверджено 21,5 тис. випадків зараження. ЄС відправив до Китаю 12 тонн медичного спорядження, зокрема, засобів індивідуального захисту. Прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху доручив ізраїльським медикам і вченим якнайшвидше створити вакцину. Італійська влада повідомили про локалізацію вірусу, що дозволить вивчити його й розробити вакцину.
  МЗС Китаю дав дозвіл на евакуацію українських громадян із провінції Ухань, де, за даними посольства, перебуває 52 осіб. Прем’єр-міністр Гончарук стверджує, що в кожній області є, як мінімум, дві бригади інфекціоністів, готових до боротьби з вірусом і заявив про готовність країни до епідемії. Міністерство освіти рекомендує ввести дистанційне навчання для китайських студентів. Міністерство охорони здоров’я повідомило про розробку українськими вченими власного тесту на коронавірус та очікує результатів протягом 10–14 днів. У світі – величезний дефіцит тест-систем, їхня орієнтовна вартість становить € 1500 на одну людину.
 • Іран запропонував виплатити компенсацію в розмірі $80 тис. жертвам катастрофи авіалайнера МАУ, збитого над Тегераном. Президент Зеленський заявив, що Україна має запис, який доводить, що іранській владі із самого початку було відомо, що літак збито ракетою. Він заявив, що наполягатиме на поверненні до України самописців зі збитого літака в разі їхньої неповної розшифровки Іраном. Зеленський повідомив, що Україна вимагатиме збільшити розмір компенсації родичам загиблих.
 • У понеділок відбудеться візит до України президента Туреччини Ердогана. Під час візиту планується підписання кількох угод – у сфері міграції, про взаємне визнання водійських прав, а також про надання Туреччиною допомоги Збройним силам України в розмірі $50 млн. Посол України в Туреччині Сибіга повідомив, що угоду про зону вільної торгівлі досі не підписано через те, що країни обстоюють власні інтереси.
 • ЄС оголосив про введення з 2 лютого нових правил для отримання короткострокових віз громадянам третіх країн. Візова політика не змінюється щодо країн, які мають безвізовий режим, зокрема України.

No comments:

Post a Comment