September 30, 2019

29.09.2019: Затверджено програму дій уряду

Затверджено програму дій уряду
Затверджено програму дій уряду

 • Затверджено програму дій уряду.
 • Кабмін схвалив законопроєкти про видобуток бурштину та легалізацію грального бізнесу.
 • Моніторингова місія ООН із прав людини закликала Росію скасувати заборону Меджлісу.

В Україні

 • Кабінет міністрів затвердив програму діяльності уряду, яку буде представлено ​​Верховній Раді. Також схвалено кілька законопроєктів: про впорядкування видобутку бурштину, легалізацію грального бізнесу та підвищення ефективності використання коштів Фонду регіонального розвитку.

Війна

 • Оперативна ситуація на Донбасі не змінюється – окупанти не припиняють обстріли позицій українських військ усією лінією фронту. Знову з мінометів обстріляні Водяне на схід від Маріуполя, Новгородське й Майське – у районі Горлівки, Луганське та Новолуганське на Світлодарському виступі, а також Кримське в околицях траси Р-66 "Бахмутка" в Луганській області. Перестрілки сталися на приморській ділянці фронту – у Водяному, Талаківці, Павлополі, Пищовику, в околицях Докучаєвська – у Новотроїцькому, на околицях Донецька – в Опитному, Пісках, Невельському, в Авдіївці, в околицях Горлівки – у Майському й Новгородському, у районі Світлодарська, а також у Луганській області – у Золотому, яке визначено тристоронньою контактною групою ділянкою розведення військ, Новотошківському і Кримському – поруч із трасою Р-66. За офіційним зведенням штабу операції об'єднаних сил, минулої доби втрат серед українських військовослужбовців не було.

Україна та світ

 • Один із керівників польського Інституту національної пам'яті Швагжік сподівається на виділення українською владою місця для кладовищ, на яких будуть перепоховані останки поляків, які загинули під час подій на Волині, а також жертви більшовицького режиму.
 • Моніторингова місія ООН із прав людини закликала російську владу скасувати прийняте 3 роки тому рішення суду про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Росія ігнорує постанову Міжнародного суду ООН від 2017 р, яка зобов'язує скасувати заборону Меджлісу.
 • Комітет із розвідки нижньої палати Конгресу США має намір отримати доступ до стенограм телефонних переговорів президента Трампа із Путіним та іншими світовими лідерами, через побоювання, що його дії могли поставити під загрозу національну безпеку. Комітет допитає розвідника подав скарги на дії Трампа в режимі секретності, оскільки конгресмени не впевнені в безпеці свідка. Речник МЗС Росії Захарова заявила, що після публікації американською владою стенограми переговорів президентів Трампа й Зеленського, вести переговори зі США небезпечно. На її думку, така публікація може вплинути й на внутрішню ситуацію в Україні.

Тренди

 • Глава Фонду гарантування вкладів фізосіб Рекрут заявила про проведення документального аудиту великих банків для забезпечення повернення активів. "Другим фронтом" Фонду вона назвала судові позови до керівництва неплатоспроможних банків, які допустили нестачу активів.
 • Міністр цифрової трансформації Федоров планує протягом 5 років перевести всі адміністративні послуги в онлайн, з них, за його словами, 20% – виконуватимуться без втручання чиновників. Одним зі своїх пріоритетів він назвав просте закриття ФОП і зміну кодів зовнішньоекономічної діяльності.
 • Міністр інфраструктури Криклій заявив, що журналісти неправильно інтерпретували його слова про запуск легальних пасажирських перевезень на адмінкордоні з окупованим Кримом. Він стверджує, що мав на увазі діяльність перевізників тільки на українській території.


No comments:

Post a Comment