February 09, 2019

08.08.2019: Німеччина отримала право ухвалення рішень щодо проекту "Північний потік-2"


Німеччина отримала право ухвалення рішень щодо проекту "Північний потік-2"
Німеччина отримала право ухвалення рішень щодо проекту "Північний потік-2"

 • Німеччина отримала право ухвалення рішень щодо проекту "Північний потік-2".
 • У президентських виборах братимуть участь 44 кандидати.
 • Суд Лондона визнав "однобокою" публікацію ВВС про виплату лобістами Порошенка $400 тис. за організацію зустрічі з Трампом.
 • На Донбасі загинув ще один військовослужбовець.

В Україні

 • ЦВК зареєструвала кандидатами в президенти 44 осіб (серед яких – 16 депутатів Верховної Ради) і прийняла рішення про відмову за 50 заявами в реєстрації. Основна причина відмови – невнесення грошової застави або внесення її у меншому обсязі.
  Партія "Сила людей" зажадала від її висуванця журналіста Гнапа повернути заставу та знятися з президентських виборів після гучного скандалу, що пов'язаний із неперерахуванням ним на потреби армії грошової премії, отриманої програмою "Слідство.Інфо" у 2015 г. За відмови кандидата партія планує зняти його з виборів на позачерговому з'їзді.
  Лідер партії Батьківщина Тимошенко вимагає від президента Порошенка зняти з реєстрації її повного однофамільця "самовисуванця”, депутата від Народного фронту Тимошенка. Вона заявила, що володіє інформацією про те, що чиновники адміністрації президента використовували цю технологію для боротьби з основним конкурентом.
  Кандидат в президенти мер Львова Садовий заявив, що президент і його оточення тиснули на нього під час "сміттєвої кризи", обіцяючи допомогу в разі відмови від проведення власної політичної лінії у Верховній Раді та синхронного із БПП голосування щодо законопроектів, які висуває президент.
  Верховний суд відхилив апеляцію кандидата у президенти Гриценка, в якій той вимагав визнати неправомірною відмову Центральної виборчої комісії у доступі його представників до реєстру виборців за межами приміщення ЦВК.
 • Глава НАБУ Ситник заявив, що його служба розслідує велику кількість кримінальних справ, в яких фігурують чиновники НБУ, однак про висунення підозри колишній главі регулятора Гонтаревій не йдеться. Він також оголосив про завершення розслідування справи втеклого депутата Онищенка,  фігурантами якого також є колишній глава Держфіскальної служби Насиров і чиновники "Укргазвидобування", що причетні до схеми розкрадання державних коштів на суму 3 млрд грн.
 • Нафтогаз повідомив про розірвання контракту із головою дочірньої компанії "Укргазвидобування" Прохоренком із 15 березня. Керівництво Нафтогазу було незадоволене діяльністю Прохоренка на посаді, у грудні його було звільнено зі складу правління материнської компанії.
 • “Радіо Свобода" опублікувало розслідування розподілу державних дотацій сільгоспвиробникам. Згідно з його результатами, із 4 млрд грн, що виділені на ці цілі державою, майже чверть – 0,97 млрд – отримав олігарх Косюк, власник компанії "Миронівський хлібопродукт". Більшість одержувачів дотацій – компанії, що належать депутатам Верховної Ради, які пов'язані із фракцією Блоку Порошенка й депутатською групою "Воля народу", а також їх родичам.
 • Православна церква в Україні створила місію допомоги жертвам порушення прав людини та політв'язням.
 • Правління Національної громадської телерадіокомпанії вимагає від Наглядової ради переглянути рішення про звільнення її керівника Аласанії, оскільки воно було прийнято незаконно. Факти неправомірного отримання грошей від третіх осіб правління пояснило скороченням фінансування до 50% з боку держави, що призвело до необхідності звільнення працівників у неоплачувані відпустки, хоча вони продовжували виконувати свої функції на робочих місцях. Крім того, правління вказало, що премії його членам призначає не Аласанія особисто, а Наглядова рада.
  Представник з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Дезір висловив стурбованість звільненням Аласанії під час проведення президентських виборів.
 • Великий виробник цементу з Німеччини HeidelbergCement AG, що володіє в Україні 3 заводами, продає підприємства інвестиційній компанії Concorde Capital.
 • НБУ в інфляційному звіті за січень спрогнозував розміщення єврооблігацій в 2019-2021 рр. на загальну суму $8,5 млрд, що дозволить, разом із кредитами міжнародних організацій, покрити пікові виплати з погашення та обслуговування держборгу. Крім того, експерти регулятора обіцяють посилення фіскальної політики в 2019 р., що дасть можливість не перевищити дефіцит зведеного бюджету у 1,5% ВВП. Прогноз зростання інфляції за підсумками 2019 р. збережено на рівні 6,3%, незважаючи на заяви керівництва НБУ про можливе збільшення цього значення.
  За даними Держстату, інфляція в січні, порівняно з аналогічним періодом минулого року, становила 9,2%, а за місяць – лише 1%, незважаючи на різке зростання тарифів на опалення.
  За прогнозом НБУ, реальні зарплати в Україні у 2019 р. виростуть на 7%, а в наступні роки це зростання сповільниться до 4%. При цьому середня номінальна зарплата зросте в 2019 р. на 16%, а до 2021 р її зростання сповільниться до 9%.
  За даними чиновників, у IV кварталі 2018 р. економіка виросла на 3,3%, в основному завдяки високим темпам зростання сільгоспвиробництва.
 • Ситуацію на валютному ринку визначає масове розміщення гривневих ОВДП Мінфіном на великі суми – курс гривні зміцнюється на тлі великих продажів нерезидентів, що конвертують валюту у гривню для купівлі цих облігацій: 26,90 ₴/$, 30,52 ₴/€ (-0,06 грн), 4,07 ₴/10 руб (-0,02 грн). Розміщення продовжиться й наступного тижня – таким чином уряд намагається пом'якшити наслідки великих виплат з обслуговування держборгу. При цьому Нацбанк відрапортував про зменшення частки держборгу до ВВП з 72% на кінець 2017 р. до 61% за підсумками 2018 р. та планує довести це значення навіть до 60% на тлі низької курсової волатильності та стійких валютних надходжень.

Війна

 • Окупанти не припиняють мінометні обстріли українських військ на північній ділянці фронту – минулої доби із мінометів були обстріляні захисники Золотого та Кримського. Перестрілки із застосуванням стрілецької зброї і гранатометів відбулися в Авдіївці та на приморській ділянці фронту – у Павлополі та Водяному. За офіційним зведенням штабу операції об'єднаних сил, унаслідок бойових дій під Авдіївкою загинув військовослужбовець, ще 2 – дістали поранень.
 • Уряди Данії, Швеції і Швейцарії оголосили про запуск проекту з ефективного управління та залучення громадян для поліпшення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України. Фінансування заходів у рамках проекту на суму понад $14 млн триватиме до 2022 р.

Україна та світ

 • Канцлер Німеччини Меркель оголосила про досягнення згоди країнами ЄС з питання про будівництво "Північного потоку-2". За даними ЗМІ, головне з узгоджених положень – відповідальність за газогони із третіми країнами – лежатиме на країні, на території якої труба приєднується до європейської газової мережі. Таким чином, Німеччина самостійно прийматиме рішення з питань, які пов'язані із "Північним потоком-2".
 • Суд в Лондоні визнав "однобокою" публікацію корпорації BBC про оплату посередниками президента Порошенка не менш ніж  $400 тис. за організацію зустрічі із президентом США Трампом. Суд також відмовив BBC в оскарженні цього рішення.
 • Громадяни Грузії та України із 1 березня отримали право на в'їзд в країни за ID-паспортами.
 • Посольство України у Великій Британії звернулося до редакції видання The Times з проханням про виправлення в одній зі статей визначення "громадянська війна" на "озброєна російська агресія".

No comments:

Post a Comment