December 21, 2017

20.12.2017: На шпигунстві на користь РФ спіймано особистого помічника Гройсман

На шпигунстві на користь РФ спіймано особистого помічника Гройсман
На шпигунстві на користь РФ спіймано особистого помічника Гройсман

Головні події і теми доби 20.12.2017 від Digests & Analytics Ukraine

Теми ЗМІ та соцмереж

  • На шпигунстві на користь РФ спіймано особистого помічника Гройсмана.
  • Верховна Рада подовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення.
  • США схвалили постачання летальної стрілецької зброї Україні.
  • Високий суд Англії заарештував активи Коломойського та Боголюбова за позовом Приватбанку.

В Україні

  • Верховна Рада прогнозовано відмовилася скасувати мораторій на продаж землі сільгосппризначення.
    Депутати відмовилися голосувати за постанову про скасування закону про бюджет, що відкрило шлях до його підписання головою парламенту та президентом.
    Законопроект про "реінтеграцію Донбасу", найімовірніше, буде розглянуто на першому парламентському тижні 2018 року через триваючі навколо нього дискусіями депутатів і очікування результатів обміну полоненими й заручниками з ОРДЛО.
    Опозиційні та незалежні депутати зірвали засідання парламентського комітету, який планував оголошення нового конкурсу на незалежного аудитора НАБУ. Депутат Чумак наполягає на внесенні на голосування кандидатів, які раніше здобули найбільший рейтинг.
  • Уряд подовжив до 31 грудня 2018 ембарго на ввезення із Росії до України раніше визначеного переліку товарів ще на рік.
  • СБУ за підозрою в шпигунстві на користь РФ затримала особистого помічника й перекладача прем'єр-міністра Гройсмана, який був в курсі всіх його переговорів зі США та ЄС, а раніше працював у посольстві України в США.
  • Держслужба з безпеки на транспорті повідомила про закупівлю 78 транспортно-вагових комплексів контролю вантажного транспорту на основних магістралях для запобігання псуванню дорожнього покриття важкими вантажівками.
  • Глава Українського союзу промисловців і підприємців Кінах попередив про можливу приватизацію за безцінь Державної продовольчо-зернової компанії (ДПЗКУ). Він заявив, що компанія наразі повністю себе дискредитувала та стала частиною корупційних схем. ДПЗКУ передають частину збанкрутілих структур, у тому числі ДАК "Хліб України". За твердженням Кінаха, такі дії чиновників ставлять під загрозу стратегічне партнерство із китайськими інвесторами.
  • Апеляційний суд Харкова зняв частину звинувачень із сепаратиста Алтухіна, який закликав 2014 року до створення "Харківської народної республіки", тому найближчим часом він може вийти на свободу за "законом Савченко", який зараховує дворазовий термін за перебування в СІЗО.
  • НАБУ провело обшуки в Держфінмоніторингу, який контролює, у тому числі, кошти, арештовані на рахунках колишнього президента Януковича.
  • Офіс великих платників податків Держфіскальной служби за результатами перевірки повідомив, що російський олігарх Дерипаска не доплатив до бюджету України понад 800 млн грн за рахунок схем мінімізації сплати податків Запорізьким алюмінієвим комбінатом, що належить йому.
  • Новопризначений начальник Державного бюро розслідувань Труба заявив, що поки не отримував зарплату, яка становить 51 тис. грн через відсутність у штаті бухгалтера. Він заявив, що перші справи проти топ-чиновників можуть бути відкриті не раніше вересня наступного року – до цього часу їх розслідуватимуть відомства, що ведуть їх тепер. Крім того, він запропонував внести зміни до законодавства для надання повноважень ДБР на проведення оперативно-розшукової діяльності.
  • Прокуратура заявляє, що адвокати колишнього президента Януковича навмисно затягують і зривають судовий процес.
  • За повідомленням Держстату, у листопаді 2017 року середній розмір субсидій на оплату житлово-комунальних послуг домогосподарствами зменшився вдвічі й становить наразі 540 грн на місяць. Разом у листопаді субсидії отримували понад 6,6 млн домогосподарств (44,3 % від загальної кількості).
  • Згідно зі звітом Європейської бізнес-асоціації, 70 % інвесторів не вбачають поліпшення бізнес-клімату в Україні, більш того, за оцінкою асоціації індекс інвестиційної привабливості знизився.
  • НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії і ліквідацію державного "Родовід-Банку", що віднесений до категорії неплатоспроможних у лютому 2016 року.
  • Виконувач обов'язків глави НБУ Смолій заявив, що піде з посади, якщо президент внесе його кандидатуру, а Верховна Рада не проголосує за нього.
  • На міжбанку зафіксовано розворот тренду через інтенсивні продажі валюти експортерами в період проведення бюджетних платежів: 27,86 ₴/$ (-0,02 грн), 33,00 ₴/€ (+0,03 грн), 4,74 ₴/10 (-0,01 грн). Однак частина учасників ринку заявляє, що коригування курсу сталася після тиску чиновників Нацбанку на керівництво комерційних банків, що "розгойдують курс". Держказначейство не проводило в цей день виплат з компенсації ПДВ, проте тренд ринку може змінитися, якщо виплати компенсації ПДВ відновляться.

Війна

  • Ситуація на фронті напружена, окупаційні війська продовжують обстріли українських позицій і населених пунктів із важкої артилерії і мінометів. Активні бойові дії йшли в околицях Донецька, Авдіївки, на Горлівському напрямку, Світлодарській дузі та у Попаснянському районі. Унаслідок обстрілу загинув військовослужбовець, ще 4 – поранено. Спецпредставник Держдепартаменту США Волкер повідомив, що позиції окупаційних військ розташовано лише за півкілометри від ключового об'єкту інфраструктури Донбасу – Донецької фільтрувальної станції, що дозволяє вести по ній прицільний вогонь.
  • У Мінську відбулися чергові переговори тристоронньої контактної групи, на яких було досягнуто згоди про чергове припинення вогню на час різдвяних і новорічних свят. Контактна підгрупа з гуманітарних питань не збиралася, оскільки провела на цьому тижні дві відеоконференції.
  • Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ визнав Донбас одним з найбільш замінованих районів світу, що несе загрозу для 220 тис. дітей, що проживають там. Фонд закликав сторони конфлікту заборонити використання мін у житлових районах.
  • Військовослужбовці та громадські діячі оголосили про намір пікетувати в січні Верховну Раду з вимогою позбавлення мандатів депутатів, які мають подвійне громадянство та пов'язані торговими відносинами із самопроголошеними донбаськими "республіками", у тому числі депутата від Радикальної партії Рибалка.

Україна й світ

  • За даними американських ЗМІ, Держдепартамент США видав комерційну ліцензію на поставку летальної зброї Україні в рамках програми військової допомоги. До неї включені снайперські гвинтівки Barrett та боєприпаси до них, проте постачання протитанкових комплексів Javelin, які просила Україна, не дозволено.
  • Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів українських олігархів Коломойського та Боголюбова в рамках розгляду позову Приватбанку про виведення коштів перед націоналізацією на суму $2 млрд. Підставою послужили дані, надані юристами банку. Сума претензій із відсотками становить $2,5 млрд. Мінфін України позитивно оцінив рішення суду. Коломойський стверджує, що арешт на його активи накладено тільки на час розгляду позову в суді.
    Коломойський відстояв у Солом'янському районному суді захист своїх персональних даних від використання Нацбанком, Мінфіном і низкою консалтингових фірм. Дані заборонено збирати, поширювати й передавати третім особам, у тому числі, за кордоном.
  • ЄС закликав "сторони конфлікту" на Донбасі дотримувати умов перемир'я, а Росію – відновити повноцінну роботу так званого "Спільного центру з контролю та координації". Євросоюз також наполягає на відведенні важких озброєнь, гарантуванні безпечної і безперешкодної діяльності ОБСЄ на всій території конфлікту.
  • За словами комерційного директора Нафтогазу Вітренка, Газпром наполягає на виплаті $1,3 млрд за газ, що поставлено на окуповану територію Донбасу через газорозподільні станції, до яких Нафтогаз не має доступу. Вітренко повідомив, що очікує рішення арбітражу про виплату Газпромом компенсації за контрактом про транзит від $6,5 до $16 млрд, залежно від того, чи буде застосовано до суперечки норми українського законодавства.
  • У звіті Єврокомісії з питань припинення безвізового режиму констатовано, що Україна у цілому відповідає вимогам, однак зобов'язана виконати ще 6 вимог. Серед них – активізація співпраці з відповідними органами ЄС для запобігання нелегальної міграції; сприяння проведенню інформаційних кампаній, пов'язаних із безвізовим проїздом, які уточнюють права громадян; забезпечення дієвості та стійкості антикорупційної інституційної структури, у тому числі, створення спеціалізованого антикорупційного суду та гарантію роботи НАБУ й САП; відновлення авторитету НАЗК і створення дієвого механізму автоматизованої перевірки електронних декларацій; скасування декларування для членів антикорупційних громадських організацій; активізація зусиль із боротьби з оргзлочинністю, у тому числі, розмежування компетенції і співпраця між різними правоохоронними органами.
  • Заступник міністра юстиції Пєтухов повідомив про відмову Росії передати Україні трьох політв'язнів – Клиха, Карпюка та Чірнія без пояснення причини та відповідного рішення суду, що є порушенням конвенції про передавання засуджених осіб країнам їх громадянства від 1983 року.
  • Британська розвідка у щорічній доповіді парламенту повідомила, що малайзійський авіалайнер MH17 було збито у липні 2014 року в небі над Донбасом зенітно-ракетним комплексом БУК російського виробництва.
  • МЗС Білорусі пояснив голосування проти резолюції Генеральної Асамблеї ООН про права людини в Криму тим, що країна завжди виступає "проти зайвої політизації і роздування проблем, яких насправді немає", замість наполегливого пошуку шляхів і можливості зближення позицій за рамками обвинувальних резолюцій, без чого розв'язання існуючих проблем не знайти.

Тренди


  • На думку експертів, після публікації даних НБУ про проблемні кредити ступінь довіри до української банківської системи з боку зарубіжних партнерів ще більше зменшилася, хоча найбільш проблемними банками щодо кредитів є лише десяток великих гравців – державні банки, а також банки за участі капіталу з РФ.

No comments:

Post a Comment